Ziedu piegade – ziedu kurjers - ziedi no Interflora

Ziedu kopšanas ieteikumi

Follow these tips from florists to take care of your flowers and help you bouquet stay fresh and beautiful for longer!

 

 

Remove
wrapping

Fill a clean
vase with water

Add
flower food

Cut flower
stems

Remove leaves
below waterline

Cut stems and
water regularly

Display
wisely
 

1. Noņemiet ietinamo papīru

Uzmanīgi, neizmantojot spēku, atbrīvojiet ziedus no iepakojuma papīra, atstājot lentas stiprinājumu, kas satur pušķi.

2. Iztīrīt vāzi un to piepildīt ar svaigu ūdeni

Rūpīgi izmazgājiet vāzi ar mazgājamo līdzekli un ūdeni. Piepildiet to ar tīru ūdeni, taču neaizmirstiet atstāt vietu ziediem! Tulpes, narcices mīl vēsu ūdeni. Taču vairums ziediem un pušķiem labāk izmantot siltu vai mazliet siltu ūdeni.

3. Izmantojiet speciālo pulveri, kas paredzēts ūdens attīrīšanai un ziedu barošanai

Pievienojiet ūdenim pulveri, kas paredzēts barošanai un attīrīšanai - tas palīdzēs apgādāt grieztos ziedus ar nepieciešamajām barības vielām un paildzinās to mūžu, šis pulveris uzturēs ūdenī nepieciešamo pH līmeni un nogalinās nevajadzīgās baktērijas.

4. Nepieciešams atgriezt ziedu kātus

Pirms lieciet ziedus ūdenī, atgrieziet 1-2 cm no katra ziedu kāta gala. Kokainiem un stiegrainiem kātiem veiciet diognālu griezumu - tas palīdzēs ziediem ūdeni saņemt vairāk. Rozēm, krizantēmām un neļķēm jūs variet veikt vēl garāku griezumu ( 4-5 cm), jo šie ziedi ūdeni mīl daudz. Ziediem ar mīkstiem kātiem, piemēram tulpēm, iesakām veikt šķērsgriezumu, jo tās ir spējīgas īsā laikā uzņemt daudz ūdeni, taču pārāk plašs griezums var veicināt pārāk ātru ziedu novecošanu.Lai apgrieztu ziedu kātus, izmantojiet asu un tīru nazi. Šķēres vai neasi asmeņi var sabojāt kātus un noslēgt atveres.

5. Atbrīvojiet ziedus no lapām, kas atradīsies zem ūdens līmeņa un ielieciet ziedus vāzē

Ieelieciet ziedus vāzē tā, lai 2/3 vāzes būtu piepildītas ar ūdeni. 1/3 vāzes piepildiet  ziediem ar mīkstiem kātiem, jo, piemēram, kallu un amariļļu kāti var sākt ātri pūt.
Atbrīvojiet no lapām to kātu daļu, kas atradīsies zem ūdens. Rozes nav nepieciešams atbrīvot no ērkšķiem.

6. Par ziediem rūpējieties katru dienu

Jo pušķī ir vairāk ziedu, jo ātrāk tie uzsūc ūdeni. Ūdens līmeni vāzē pārbaudiet katru dienu, nepieciešamības gadījumā ūdeni papildiniet. Tāpāt arī rekomendējam katru dienu vāzi izmazgāt. Vēl labāk, katru dienu veikt jaunu griezumu ziedu kātiem, sliktākajā gadījumā to veikt ik pēc dažām dienām. Vienlaicīgi apgrieziet sapuvušās daļas un izmetiet vecos ziedus.

Kad rozes sāk " nolaist galvas", atgrieziet to kātus un ielieciet tos karstā ūdenī apmēram uz vienu minūti. Tāpat var rīkoties, piemēram, ar gerberām, kuras ir zaudējušas stingrību, un citiem ziediem, kuri mīl siltu klimatu. Cita tehnika - apsmidziniet ziedu lapas ar ūdeni un uz pāris stundām ievietojiet tos vēsā telpā.

7. Choose where to display your flowers

Display your blooms away from direct sunlight or heat sources such as radiators. Heat accelerates the growth of bacteria in the vase and shortens the life span of your flowers. Keep the vase away from cold drafts. Keep the fruit bowl away from flowers as well. Some fruits, especially bananas, emit ethylene gas which causes flowers to deteriorate quickly.

Most flowers can be toxic to people and pets when consumed. Very poisonous are: azalea, flamingo flower, lily, poinsettia, amaryllis (bulb), chrysanthemum, hydrangea, cyclamen (bulb), hyacinth, narcissus, iris. Also carnations, begonias and ranunculus can be poisonous to pets. One should also keep in mind that flowers are often sprayed with different plant protection products and traces of these can be found on flower blooms and leaves. Display your vase or flower pot out of reach from children and pets.

 

 

 

 

Klientu serviss +371 6785 4800
Interflora garantē apmierinātību